Kādas rotaļlietas izvēlēties sunim

Suņiem patīk spēlēties ar saviem saimniekiem un pašiem ar sevi. Spēlēšanās ir svarīga nodarbe, jo tās laikā jūsu suns izvingrina ķermeni, saņem garīgu stimulāciju un veido saikni ar jums. Nodrošiniet, lai jūsu suns saņem atbilstoša veida rotaļlietas, kas viņu iepriecina un ir drošas.

Rotaļlietām, kuras jūs dodat savam sunim, jābūt atbilstošas formas, lieluma un materiāla:

-       Pārāk mazas rotaļlietas jūsu suns var nejauši norīt - tas izraisa nosmakšanas risku un rada draudus kuņģim un zarnām;

-       Dažādas auklas un lentes sunim var šķist interesantas, taču tās nebūs piemērotas rotaļlietas;

-       Jāizvairās no jebkuras rotaļlietas, no kuras suns var atkost kādu gabaliņu (piemēram, no mīkstās rotaļlietas ar plastmasas acīm);

-       Ja redzat, ka rotaļlieta sāk nolietoties vai sadalīties, nomainiet to pret jaunu.

Tenisa bumbiņa ir klasiska suņu rotaļlieta. Šī bumbiņa lieliski atlec, tās tekstūra ir interesanta košļāšanai un to var viegli aizmest. Lidojošais šķīvis ir vēl viena klasiska izvēle – sunim kopā ar saimnieku ir aizraujoši spēlēt šķīvja aizmešanas-atnešanas spēli.

Izmēģini metamo rotaļlietu, kas atlec neregulāri. Spēlēšanās ar to būs īpaši jautra, jo suns nevar prognozēt, kur rotaļlieta aizleks vai aizripos. Cietas gumijas kauli un bumbiņas uz virves ir rotaļlietas, kas neregulāri atlec un ripo - tā būs ļoti laba izvēle.

Ievieto rotaļlietā kādu gardumu. Gumijas mantiņās bez „iekšām” var noslēpt kādu suņiem paredzētu gardumiņu - tas būs labs laika kavēklis suņiem ar paaugstinātu aktivitāti un izteiktiem barības refleksiem.

Daļa suņu ir sajūsmā par rotaļlietām ar pīkstuļiem. Pārliecinieties, ka pīkstulis ir droši ievietots rotaļlietas iekšpusē. Vairākumam suņu patīk košļāt rotaļlietu, lai tā pīkstētu, bet dažiem suņiem gribas pīkstuli izdabūt ārā no mantiņas. Atcerieties, ja rotaļlieta sāk sadalīties, tā ir jānomaina pret jaunu.

Daļai suņu patīk mīkstās rotaļlietas. Viņi tās nēsā apkārt, uzklūp, sēž virsū vai košļā. Ideāla izvēle ir rotaļlieta, ko var mazgāt veļas mašīnā. Piemērotākās mīkstās rotaļlietas suņiem atradīsiet zooveikalā vai veterinārajā aptiekā.

Atceries - lai rotaļlietas ilgāk kalpotu, nedodiet sunim uzreiz visas. Mainiet mantiņas ik pēc pāris nedēļām. Tādējādi rotaļlietas sunim ikreiz atkal būs jaunums, kas mudinās viņu spēlēties ar lielu aizrautību.


DOGO TAGS

twitter