Kā rūpēties par kucēnu? III daļa: Ķemmēšana, zobu veselība un vakcinācija

Kucēna ienākšana ģimenē ir aizraujošs, taču bieži vien arī saspringts un rūpju pilns periods. Lūk, vairāki padomi, kas jums jāzina, lai gan jūs pats, gan kucēns aprastu ar jaunajiem apstākļiem.

Ķemmēšana

Ieviesiet regulāru ķemmēšanas un sukāšanas režīmu līdzko atvedat kucēnu uz mājām. Tas ne tikai sniegs iespēju izķemmēt viņa kažoku un noņemt atmirušos matiņus, bet arī stiprinās saikni starp jums. Ķemmēšanas sesijas arī dod iespēju pārbaudīt, vai kucēna kažokā nav iemetušās blusas vai ērces, kā arī apskatīt viņa ķepas, acis, ausis un muti, lai pārliecinātos, vai suns ir vesels. Sākumā ķemmēšanas ilgumam jābūt īsam, jo kucēniem ātri paliek garlaicīgi. Laiks, kāds jums būs nepieciešams ķemmēšanai vai sukāšanai, atkarīgs no suņa kažoka veida un tā, cik daudz viņš būs nosmērējies fizisko vingrinājumu laikā.

 

Zobu veselība

Kucēnam ir nepieciešama jūsu palīdzība, lai uzturētu zobus labā stāvoklī. Kucēniem piena zobi parādās aptuveni 3-6 nedēļu vecumā, bet 4-7 mēnešos tos nomaina īstie zobi. Ja kāds no piena zobiem neizkrīt dabiski, to vajadzēs izraut, lai nepieļautu, ka īstais zobs izaug greizs. Ja jūsu sunim nepieciešama dentālā procedūra, viņam vajadzēs vispārējo anestēziju. Kucēna zobi tiks nopulēti un, ja kāds zobs būs bojāts, tas tiks izrauts. Neraizējieties, ka suns nespēs ēst, ja viņam būs izrauti zobi – suņa smaganas ir ļoti stipras un viņš bez problēmām notiesās sauso barību. Ja ievērojat, ka jūsu kucēnam ir grūtības ar ēšanu, viņš košļā barību ar vienu mutes pusi vai pielicis ķepas pie mutes, viņam varētu būt dentālā problēma – šajā gadījumā iespējami ātrāk piesakieties vizītē pie veterinārārsta.

Vakcinācija

Vakcinācija pasargā jūsu kucēnu no vairākām nopietnām un infekciozām slimībām. Vakcīnas sagatavo imūnsistēmu tā, lai tad, kad suns vēlāk nonāk saskarsmē ar slimību, viņa organisms spētu tai dot pretsparu. Visi kucēni un suņi būtu jāvakcinē pret:

 

- Suņu parvovīrusu

- Suņu mēra vīrusu

- Suņu infekciozo hepatītu

- Suņu leptospirozi

 

Obligāta ir vakcinācija pret trakumsērgu. Vakcinācijas programmās bieži ir iekļauta arī vakcinācija pret parainfluences vīrusu. Šīs vakcīnas sunim dod aptuveni astoņu nedēļu vecumā un atkārto aptuveni četras nedēļas vēlāk. Lai pasargātu suni no saslimšanām, viņam turpmāk būs nepieciešams regulāri vakcinēties. Optimālo vakcinācijas programmu noteiks veterinārārsts


DOGO TAGS

twitter