Kā rūpēties par kucēnu? IV daļa: parazīti, attārpošana, sterilizācija

Kucēna ienākšana ģimenē ir aizraujošs, taču bieži vien arī saspringts un rūpju pilns periods. Lūk, vairāki padomi, kas jums jāzina, lai gan jūs pats, gan kucēns aprastu ar jaunajiem apstākļiem.

Blusas un citi ārējie parazīti

Vairākums kucēnu kādā brīdī saķer blusas – tās rada diskomfortu un var izraisīt slimību un alerģiju. Smaga blusu invāzija var izraisīt arī anēmiju, it sevišķi maziem kucēniem. Tāpēc daudzi cilvēki izvēlas izmantot regulāru pretblusu ārstēšanu, lai nepieļautu, ka šie kukaiņi iemetas kucēna kažokā un nonāk mājoklī.

 

Attārpošana

Jebkurš suns var inficēties ar vēdera tārpiem, un kucēni var pat piedzimt ar tārpiem, inficējoties no mātes organisma. Kucēni ir regulāri jāatārpo, un jūsu veterinārārsts pastāstīs par ārstēšanas un profilakses programmu. Smaga tārpu invāzija var sunim izraisīt vemšanu, caureju, apetītes zudumu, svara zaudēšanu, aizcietējumus un padarīt kažoku nespodru. Ar dažiem tārpiem suņi var inficēt cilvēkus, sevišķi mazus bērnus.

 

Sterilizācija

Ja jūs nevēlaties ka jūsu sunim būtu pēcnācēji, tad atbildīga rīcība ir viņa sterilizācija. Līdztekus tam, ka suns nevarēs vairoties, sterilizācija samazina vairāku veselības problēmu riskus, ierobežo suņa seksualitāti un ļauj atrisināt vai novērst problemātisku uzvedību.

 

Parasti kucēnus sterilizē 6-9 mēnešu vecumā – tā ir operācija, ko veic vispārējā narkozē. Pēc operācijas kucēniem pāris dienu ir jādzīvo atpūtas režīmā.

 

Mikročipošana

Jūsu kucēnam ir nepieciešama identifikācija gadījumam, ja viņš pazūd. Pieradiniet viņu pie kakla siksnas ar iegravētu identifikācijas numuru, un ir jāveic mikročipēšana. Mikročipēšana ir efektīvs identifikācijas veids, ko veic veterinārārsts. Vienkāršā procedūrā mikročips rīsu grauda lielumā tiek ievadīts zem ādas kakla aizmugurē. Katram čipam ir unikāls numurs, kas tiek uzglabāts centrālā datoru datu bāzē. Ja jūsu suns ir pazudis, un viņu kāds atrod, čipa datus var ātri nolasīt ar rokas skeneri un numuru pārbaudīt datu bāzē.


DOGO TAGS

twitter