Kādas ir izplatītākās suņu saslimšanas? II daļa

Šeit uzskaitītas izplatītākās suņu slimības, ar kurām saimnieki visbiežāk vēršas pie veterinārārsta. Šis saraksts izveidots, lai suņu mīļi atpazītu šīs kaites, un savlaicīgi savus četrkājainos draugus nogādātu pie mājdzīvnieku ārsta. Sagatavots sadarbībā ar praktizējošiem veterinārārstiem Jāni Beinertu un Aelitu Baumani

Vīrusu slimības

Aktuālas ir vīrusu slimības, tāpēc suņi noteikti ir jāvakcinē. Vīrusa saslimšanām raksturīga strauja slimības gaita, atteikšanās no ēdiena, depresīvs stāvoklis, var būt caureja, vemšana, klepus. Šīm slimībām vairāk pakļauti ir kucēni.

 

Acu slimības

Izplatīta acu slimību ir konjunktivīts – suņa acs gļotādas iekaisums, kas rodas, kad acī iekļūst mikroorganismi, putekļi vai citi svešķermeņi.

 

Gremošanas sistēmas problēmas

Sunim var būt dažādas gremošanas slimības, sākot siekalu dziedzeru iekaisuma un gastrīta līdz pat kolītam (resnās zarnas gļotādas iekaisums).Galvenās pazīmes šo slimību grupā – izmaiņas apetītē, iespējama vemšana, vēdergraizes, izmaiņas izkārnīšanās procesā un pašos izkārnījumos. Biežākie cēloņi ir ēdināšanas kļūdas, svešķermeņi, infekcijas, citu orgānu slimības. Diagnozi un ārstēšanu var noteikt tikai veterinārārsts.

 

Barības vada paplašinājums

Šobrīd ir pievērsta saasināta uzmanība šai problēmai, pauž norāda veterinārārsts Jānis Beinerts. Saimnieki dzīvniekiem novēro vemšanai līdzīgas pazīmes. Suns rīstās un barība vai putains šķidrums nāk atpakaļ, jo barības vadā ir izveidojusies kabata un ēdiens līdz kuņģim nemaz nenonāk. Cēloņi šai problēmai ir vairāki: svešķermeņa izraisītas traumas, iedzimtība, miastēnija, neirīti, endokrīnās slimības un citi cēloņi. Ja novēro šādus simptomus, noteikti jādodas pie veterinārārsta, sunim jāveic rentgens, dažādi izmeklējumi un jānozīmē īpaša diēta,

 

Ērces

Ērces ir biežs vasaras perioda parazīts, kurš piesūcas dzīvniekiem. Diemžēl dažreiz suņi cieš no ērču pārnēsātiem parazītiem – babēzijām jeb Laima slimības. Kad sunim iekož ērce, tā izdala sava gremošanas trakta saturu suņa asinīs un notiek asins inficēšanās. Sunim ir augsta temperatūra, urīns sarkanā vai brūnā krāsā, dzīvnieks atsakās no ēdiena un pārsvarā guļ, ir novājināts. Šī ir ļoti bīstama slimība, tāpēc bez kavēšanās jādodas pie veterinārārsta.


DOGO TAGS

twitter