Fiziskās aktivitātes suņiem

Fiziskās aktivitātes ne tikai uzlabos jūsu suņa veselību un ļaus kontrolēt viņa svaru, bet arī nostiprinās emocionālo saikni jūsu starpā.

Fiziskās aktivitātes ir vajadzīgas visiem suņiem neatkarīgi no viņu vecuma un lieluma. Lai gan dažu šķirņu suņiem ir īpašas vajadzības, kas jāņem vērā, un suņi novecojot kļūst lēnīgāki, viņiem tik un tā katru dienu ir nepieciešamas fiziskas nodarbes - bez tām aktivitātēm dzīvnieks jutīsies garlaikots, neapmierināts un nevesels. Fiziskie vingrinājumi attīsta prātu, nostiprina muskulatūru, palīdz ķermenim un vielmaiņas sistēmai darboties pareizi.

 

Jebkurš, kam ir suns, kas cieš no fizisko aktivitāšu un garīgās stimulācijas trūkuma, jums pastāstīs, ka šāds suns bieži vien uzvedas destruktīvi, taču šāda uzvedība izzūd līdzko suns katru dienu tiek vests pastaigās un citādi fiziski nodarbināts.

 

Suns arī iegūs lieko svaru, ja tam neļaus sadedzināt dienas laikā uzņemtās kalorijas. Tas it īpaši attiecas uz gadījumiem, kad sunim tiek dots daudz gardumu, šādi kompensējot uzmanības trūkumu.

 

Cik ilgas fiziskās nodarbes nepieciešamas?

 

Lai gan fiziskos vingrinājumus nepieciešams balstīt uz suņa vecumu, šķirni, lielumu un vispārējo veselību, jūsu sunim katru dienu vajadzīgas 30 minūšu līdz divu stundu ilgas fiziskās aktivitātes. Visvairāk šādas aktivitātes ir nepieciešamas medību, darba vai ganu suņiem, kurus jāiesaista vismaz 30 minūšu ilgās spraigās nodarbēs un 1-2 stundu ilgos fiziskajos vingrinājumos.

 

Citiem suņiem nav tik viegli noteikt fizisko nodarbību ilgumu. Tā kā lielākā daļa suņu ir jaukteņi, tiem var būt atšķirīgas vajadzības atkarībā no izcelsmes. Ja jūsu sunim ir īss deguns kā, piemēram, buldogiem, viņam nebūs nepieciešami aktīvi ikdienas vingrinājumi – pietiks ar pastaigu pa tuvāko apkārtni.

 

Pievērsiet uzmanību suņa dotajiem signāliem. Ja suns ir nemierīgs vai cilā kājas, viņš, visticamāk, deg nepacietībā doties jaukā garā pastaigā. No otras puses, ja suns vienkārši mierīgi guļ, iespējams, nav lielas nepieciešamības pēc lielām aktivitātēm - pietiks vien ar īsu pastaigu.

 

Ja jūsu suns nav pieradis būt fiziski aktīvs, sāciet ar lēnu pastaigu un vērojiet viņa reakciju, un sunim kļūstot spēcīgākam, pievienojiet arvien vairāk aktivitāšu vai nostaigājiet vairāk kilometru. Jūsu sunim pēc fiziskajām aktivitātēm jājūtas laimīgi nogurušam, nevis zaudējušam spēkus. Ja jums nav skaidrs, kādas fiziskās aktivitātes nepieciešamas jūsu sunim, konsultējieties ar savu veterinārārstu.


DOGO TAGS

twitter