Kā rūpēties par lielu suni

Ja jūsu īpašumā ir liels suns, tā kopšana ļoti atšķiras no maza vai neliela suņa vajadzībām. Cilvēki lielus suņus izvēlas, jo grib sev skriešanas draugu, palīgu medībās vai suni, kas var aizsargāt ģimeni un mājokli no nevēlamiem ciemiņiem.

Tomēr – ja jums pieder mastifs vai bokseris, tā ir papildu atbildība, jo lieliem suņiem ir nepieciešama lielāka telpa, rūpīga apmācība un laiks fiziskajām aktivitātēm, kurām ne visiem pietiek laika. Lielie suņi var būt lielisks papildinājums jūsu mājai vai arī radīt tajā haosu, ja jūs neesat pietiekami rūpīgs saimnieks. Lai gan daži lielo šķirņu suņi var būt agresīvi, vairums no viņiem ir „maigi milži”, kuriem vajadzīga jūsu palīdzība, lai iemācītos labāko veidu, kā uzvesties jūsu mājoklī.

Ja jums jau ir liels suns vai domājat par tāda ieviešanu mājās, lūk, daži padomi, kas palīdzēs labāk rūpēties par lielu vai ļoti lielu suni.

Dažkārt ir grūti būt lielam, un lielie suņi ir uzņēmīgi pret vairākām locītavu un citām saslimšanām sava liela auguma dēļ. Gūžas displāzija, kuras pamatā ir neatbilstība starp primāro muskuļu masu un skeleta strauju augšanu, ir viena izplatītākajām problēmām lielajiem suņiem, jo ir pastiprināta spriedze uz viņu locītavām. Svarīgi ir zināt, kādas problēmas var piemeklēt jūsu suni un vērot, vai neparādās brīdinājuma pazīmes.  Displāzija ir iedzimta. Bez iedzimtības displāziju veicina nesabalansēts uzturs, liekais svars, pārmērīgi liela fiziska slodze agrā vecumā, slidenas grīdas, iešana lejup pa kāpnēm, stāvēšana uz pakaļkājām.

Lielu suņu barošana ļoti atšķiras no mazu suņu ēdināšanas. Pastāv risks, ka lielo šķirņu kucēni par izaugt pārāk ātri, ja viņus pārbaro, tāpēc viņiem var rasties locītavu problēmas. Suņu barībā, kas īpaši paredzēta lielo šķirņu suņiem, bieži vien ir iekļautas taukskābes, kas nodrošina locītavu veselību.

Viena no labākajām lietām, ko jūs varat darīt liela suņa labā, ir agrīnā vecumā sākt viņa apmācību. Lai gan jūsu suns var izaugt tik liels, ka iegūst svara pārsvaru pār jums, sunim jāliek skaidri saprast, ka saimnieks esat jūs. Ja jūs komandas iemācīsiet agri un dosiet tās stingrā balsī, jūsu suns tām labi klausīs. Atvēliet laiku suņa agrīnai apmācībai un nodrošiniet viņam pietiekami daudz fizisko aktivitāšu, lai izvairītos no nedarbiem, kas pastrādāti garlaicības dēļ.

Liela suņa mazgāšana nav viegla, taču, ja jūs to darīsiet ar mīlestību, viss izdosies. Pirmais svarīgais solis ir iemācīt sunim atbilstoši uzvesties mazgāšanās laikā, bet nepieciešamie darba rīki padarīs šo procesu ātrāku un vieglāku. Ja jūs suni pietiekami bieži ķemmējat, tīrāt viņa zobus un ausis un apgriežat nagus, kažoka mazgāšana būs nepieciešama tikai retu reizi, lai jūsu lielais suns būtu, tīrs, veselīgs un skaists.

Lieliem suņiem ir nepieciešamas lielas rotaļlietas. Jūsu lielais suns ir pietiekami spēcīgs, lai salauztu spēļu mantas, kas domātas mazākiem suņiem. Nodrošiniet savam sunim pietiekami lielu guļvietu, pietiekami stipras ēdamās un dzeramās bļodiņas un rotaļlietas, kuras viņam nebūtu pa spēkam saplēst.


DOGO TAGS

twitter