Kā rūpēties par kucēnu? I daļa: ienākšana ģimenē

Kucēna ienākšana ģimenē ir aizraujošs, taču bieži vien arī saspringts un rūpju pilns periods. Lūk, vairāki padomi, kas jums jāzina, lai gan jūs pats, gan kucēns aprastu ar jaunajiem apstākļiem.

Kucēna pirmās dienas ģimenē

Tavs mājoklis kucēnam sākumā šķitīs ļoti dīvains, tāpēc dodiet viņam laiku, lai iepazītu jauno apkārtni. Atcerieties – lai gan kucēniem patīk rotaļāties, viņiem arī nepieciešama klusa vieta, kur atpūsties un gulēt. Lai kucēns justos iespējami komfortabli, jums viņam jāsagādā:

- Barība

- Ūdens un pārtikas bļodiņas

- Gultiņa

- Kucēna sētiņa

- Kakla siksna un pavada

- Birste un ķemme

- Rotaļlietas

Socializācija

Labi socializējies kucēns spēs tikt galā ar visām situācijām, kuras viņam nāksies piedzīvot turpmākajā dzīvē, nevis izaugs kautrīgs un bailīgs. Pirmajās nedēļās un mēnešos iepazīstiniet kucēnu ar dažādām situācijām, skaņām, cilvēkiem. Ļaujiet viņam satikt pieaugušos, bērnus un viesus. Ja jums ir draugi ar suņiem, kuri ir vakcinēti un labi izturas pret kucēniem, ļaujiet savam kucēnam satikties ar viņiem, lai palīdzētu veidot suņa sociālās iemaņas. Kamēr kucēns nav saņēmis sākotnējo vakcinācijas kursu, nevadājiet viņu pa ietvēm, parkiem vai dārziem, kur savus izkārnījumus var būt atstājuši citi dzīvnieki.

Kucēna barošana

Lai izvairītos no kuņģa problēmām, pirms veikt izmaiņas kucēna barībā, pagaidiet, kamēr viņš ir iejuties jaunajā mājvietā. Pēc pāris dienām varat ieviest jaunu pārtiku, nedēļas laikā pakāpeniski piemaisot to vai palielinot tās īpatsvaru kucēna barībā. Sākumā kucēnam dienā būs nepieciešamas 3-4 nelielas labas kvalitātes maltītes. Kucēnam pieaugot, ēdienreižu skaitu var samazināt. Kad kucēns ir sasniedzis 10-12 mēnešu vecumu, viņam būtu jāpāriet uz pieaugušiem suņiem domātu barību.

Pamata apmācība

Jums jāsāk kucēna apmācība, līdzko jūs viņu atvedat mājās. Kad viņš kļūst vecāks, dodaties uz kucēnu apmācības skolu, lai uzzinātu, kā iemācīt viņam vienkāršākās komandas. Kad veicat kucēna apmācību mājās, nodrošiniet, lai visi ģimenes locekļi izmantotu vienas un tās pašas komandas. Kucēna apmācības sesijām jābūt īsām un aizraujošām.

Kā mācīt kucēnu nokārtoties

Kad jūs mācāt kucēnu nokārtoties, atcerieties, ka viņš jāizved ārā tūlīt pēc ēšanas, gulēšanas vai spēlēšanās. Nekad nesodiet kucēnu, ja viņš nokārtojies nepareizajā vietā – viņš domās, ka tiek sodīts par to, ko izdarīja, nevis par vietu, kur to izdarīja.


DOGO TAGS

twitter