PVD: uzņēmumā «Tukuma straume» ražotā dzīvnieku barība atbilst normām

zz.diena.lv, 2016.gada 3. maijs 14:09

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir saņēmis jaunākos uzņēmumā «Tukuma straume» ražotās dzīvnieku barības laboratorisko izmeklējumu rezultātus, kas apliecina, ka visi minētie rādītāji atbilst normām, informē PVD pārstāve Ilze Meistere.

PVD ņemtajos barības paraugos zinātniskajā institūtā «BIOR» tika izmeklēts mikotoksīnu (Dezoksinivalenols un Fumonezīns (B1+B2)) un tehnoloģisko barības piedevu saturs (BHT, BHA, etoksikvīns). Savukārt dzīvnieku barības ražošanā izmantotajās augu izcelsmes izejvielās tika izmeklēts fosfororganisko pesticīdu saturs un glifosāta saturs. Šos rādītājus Latvijas Veterinārārstu biedrības pētnieku grupa bija identificējusi kā iespējamos suņu polineiropātijas izraisītājus.

Konstatēts, ka visi iepriekš minētie rādītāji izmeklētajos barības un barības izejvielu paraugos atbilst normām.

PVD turpinās pastiprināti uzraudzīt uzņēmumu «Tukuma straume», tostarp veicot barības laboratoriskos izmeklējumus.

«Polineiropātija nav dzīvnieku infekcijas slimība, kur ir salīdzinoši viegli identificēt slimības izraisītāju», saka PVD Veterinārās uzraudzības departamenta direktore Kristīne Lamberga. «Tās cēloņi var būt ļoti dažādi, tāpēc ir svarīgi neapstāties pie jau paveiktā! Nozares profesionāļiem kopīgi jāturpina darbs – soli pa solim, izslēdzot dažādus slimības iemeslus, ir jānonāk pie skaidras atbildes uz mūs visus interesējošo jautājumu.»

Informācija par uzņēmuma «Tukuma straume» uzraudzību un iepriekš veiktajiem dzīvnieku barības laboratoriskajiem izmeklējumiem pieejama PVD mājaslapā – www.pvd.gov.lv.


DOGO TAGS

twitter