“Tukuma Straume”: Valsts robežsardzes dubultstandarti – atšķirīgas prasības vēlamiem un nevēlamiem piegādātājiem

Valsts robežsardzē valda dubultstandarti, jo prasības suņu barībai var mainīties atkarībā no tā, vai piegādātājs ir vēlams vai nevēlams, uzskata uzņēmuma "Tukuma Straume" valdes priekšsēdētājs Aivars Podnieks.

Atbilstoši Valsts robežsardzes izsludinātajām iepirkuma prasībām, ražojot barību nedrīkstēja izmantot sintētiskos antioksidantus. Tieši šīs speciālās barības ražošanai "Tukuma Straume" iegādājās dabīgo antioksidantu. Savukārt iepirkuma prasībās nekas nebija minēts, ka sintētiskos antioksidantus nedrīkst saturēt izejvielas.

 

“Robežsardzes publiskotie analīžu rezultāti, kurās konstatēts BHA 16,6 mg/kg un BHT 17,8 mg/kg, tieši pierāda, ka šie antioksidanti nav pievienoti ražošanas procesā, bet tos satur izejvielas. Ja tie būtu pievienoti ražošanas procesā, tad analīzēs konstatētais BHA un BHT līmenis svārstītos 100 – 145 mg/kg robežās ,” skaidro Podnieks.

 

Skaidrībai jāpiemin, ka antioksidanti BHA un BHT ir Eiropas Savienībā atļautas piedevas, kas aizsargā no kaitīgajiem aldehīdiem un kancerogēnajām vielām, vienlaikus nodrošinot, lai barība saglabātos kvalitatīva līdz pat derīguma termiņa beigām.

 

Ražotājs ir neizpratnē - ja jau šīs vielas robežsardzei bija tik ļoti nevēlamas, tad kāpēc pēc tam suņi tikuši baroti ar suņu barības zīmolu “Mera Dog”, kura ražošanā tiek izmantots antioksidants BHA? “Vai tas nozīmē, ka ir dubulta morāle un atšķirīgas prasības barības piegādātājiem?” retoriski jautā Podnieks.

 

Uzņēmējs arī norāda, ka valsts iestādes pārstāvji vairākkārt savās pretenzijās un arī pašreizējā sarakstē atsaucas uz analīzēm, kur paraugi acīmredzami nav ņemti normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā. Atbilstoši Dzīvnieku barības aprites likumam un atbilstošiem Ministru kabineta noteikumiem barības paraugus jānoņem un testēšanai jānosūta valsts veterinārajam inspektoram.

 

“Līdz ar to nedz pirms diviem gadiem, nedz tagad nav iespējams pārliecināties, vai attiecīgie paraugi tik tiešām bijusi tā speciālā barība, ko ražojām robežsardzes vajadzībām atbilstoši nolikuma specifikācijai,” norāda Podnieks.

 

“Mēs jau no paša sākuma sapratām, ka mūsu uzvara šajā konkursā nebija vēlama, jo pretenziju skaits un saturs skaidri parādīja, ka robežsardze meklē visus iespējamos argumentus, lai lauztu līgumu, tāpēc par Daugavpils  pārvaldes līgumu necīnījāmies. Līdz 2014.gada pavasarim turpinājām piegādāt barību citām robežsardzes struktūrvienībām,” piebilda Podnieks.

 

Ražotājs pauda izbrīnu, ka divus gadus pēc līguma beigām Valsts robežsardze nāk klajā ar paziņojumiem un apvainojumiem, uz kuriem jau sen ir saņēmusi visas atbildes. “Tagad esam nosūtījuši vēstuli un pieprasām atsaukt nepatiesi pausto informāciju,” teica Podnieks.

 

“Tukuma Straume” 2012.gadā piedalījās Valsts robežsardzes iepirkuma konkursā par suņu barības piegādi atbilstoši iestādes definētajām prasībām un receptūrai. Attiecīgi “Tukuma Straume” gatavoja speciālu barības piedāvājumu, ievērojot iepirkuma specifikāciju.

 

Konkursa rezultātā uzņēmums ieguva tiesības slēgt līgumu, kas ar Valsts robežsardzes Galveno pārvaldi tika noslēgts 2013.gada 12.martā. Atbilstoši iepirkuma noteikumiem līgums bija spēkā gadu un paredzēja speciālās suņu barības piegādi vairākām Valsts robežsardzes struktūrvienībām – Viļakas, Ludzas, Daugavpils, Rīgas, Ventspils un Aviācijas pārvaldei, kā arī Valsts robežsardzes koledžai.

 

Līdz līguma darbības beigām 2014.gada pavasarī "Tukuma Straume" turpināja piegādāt barību visām pārvaldēm, izņemot Daugavpils pārvaldei, kas paziņoja par līguma laušanu.

 

Valsts robežsardzei nosūtītā vēstule pieejama šeit https://failiem.lv/u/c76krqhc

 

 

 

Papildu informācija medijiem:

Tija Ezeriņa, AS “Tukuma Straume” sabiedrisko attiecību konsultante

M: 29719893, e-pasts: tija.ezerina@publicid.lv


DOGO TAGS

twitter