Latvijas Veterinārārstu biedrība un ražotājs vienojas par koordinētu rīcību suņu saslimstības turpmākā pētīšanā

Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) un AS “Tukuma Straume” tikšanās laikā saistībā ar palielināto suņu barības vada dilatācijas saslimstības izplatību Latvijā vienojās par koordinētu rīcību turpmākai situācijas izpētei, pastāstīja Latvijas Veterinārārstu biedrības valdes priekšsēdētāja Māra Viduža.

Tikšanās laikā LVB pārstāvji prezentēja līdz šim suņu barības vada dilatācijas jeb paplašināšanā pētījumā iegūtos datus un atbildēja uz ražotāja jautājumiem saistībā ar pētījuma gaitu un turpmākajiem soļiem.

Pētījuma veicēji norādīja, ka līdz šim veiktajās barības analīzēs nav atrastas toksiskas viela ,kas varētu būt barības vada dilatācijas izraisītāji.

Pētījuma veicēji norādīja, ka līdz šim veiktajās barības analīzēs nav atrastas toksiskas vielas, kas varētu būt barības vada dilatācijas izraisītāji. Līdzšinējie izmeklējumi ļauj izslēgt smago metālu, tallija un akrilamīda klātbūtni barībā.

“Esmu gandarīts, ka mums beidzot izdevās visiem sēsties pie viena galda un pārrunāt ar šo problēmu saistītos jautājumus. Iepazīstoties ar līdz šim paveikto, jāteic, ka mūsu bažas par pētījuma kvalitāti ir būtiski mazinājušās,” sacīja AS “Tukuma Straume” valdes priekšsēdētājs Aivars Podnieks.

Taču slimības cēloņi vēl jānoskaidro. Gan ražotājs, gan veterinārārstu pārstāvji ir vienisprātis,ka suņu veselība viennozīmīgi ir prioritāte, tāpēc abas puses vienojās par turpmāku koordinētu rīcību.

Tikšanās laikā pētnieki minēja, ka jāturpina meklēt kopējie faktori ar barības vada dilatāciju slimajiem suņiem, kas izskaidrotu šīs slimības uzliesmojumu Latvijā. Iespējams, riska faktori ir jāmeklē arī ārējā vidē.

Par turpmākajiem sadarbības soļiem varēs lemt pēc tam, kad abas puses sagaidīs atbildi no Zemkopības ministrijas par esošā pētījuma statusu.

Papildu informācija medijiem:
Tija Ezeriņa
“Public ID Group” projektu direktore
Tālr.: 29719893, e-pasts: tija.ezerina@publicid.lv

LVB Mazo dzīvnieku veterinārārstu sekcijas vadītājas vietniece
Lita Konopore
29213373


DOGO TAGS

twitter