Tukuma straume palielina apgrozījumu un domā par eksportu uz NVS valstīm

Dzīvnieku barības ražotne AS Tukuma straume pēdējo četros gados ir dubultojusi apgrozījumu, sasniedzot 16 miljonus eiro, un tagad kaļ plānus eksporta apjomu palielināšanai, informē uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Aivars Podnieks.

Lielāko daļu Tukuma straumes produkcijas veido saražotā barība produktīvajiem dzīvniekiem jeb govīm, teļiem, cūkām, putniem u.c., tad seko mājdzīvnieku – suņu un kaķu – barība. Atsevišķs biznesa virziens ir graudu uzglabāšana.

«Pēdējo divu gadu laikā ar ES fondu atbalstu ražotnē esam ieguldījuši gandrīz četrus miljonus eiro un tas ļāvis automatizēt ražošanu, dažādot produkciju nostiprināt kvalitāti,» stāsta A.Podnieks.

Tāpat uzbūvēta jauna izejvielu noliktava, lai efektīvāk uzskaitītu un kontrolētu izejvielu plūsmu. Iegādāts graudu analizators, lai precīzi un ātri noteiktu graudu kvalitātes rādītājus, sašķirotu tos grupās atbilstoši izmantošanas iespējām – mājlopu vai mājdzīvnieku barībai vai pārtikai.

Pēdējos gados uzņēmuma straujāk augošais darbības virziens ir tieši mājdzīvnieku barība.

«Barību suņiem sākām ražot pirms 20 gadiem, taču  zīmolu DOGO izveidojām pirms astoņiem gadiem. Saražotie suņu barības apjomi šajos gados ir pieauguši teju 17 reizes,» stāsta A.Podnieks.

Tagad Tukuma Straume raugās eksporta virzienā uz NVS un ES valstīm, lai gan tur mājdzīvnieku barības tirgū konkurence ir augsta.

«Tuvākie divi gadi radīs, kur lielāks potenciāls. Esam Eiropā un un ražojam atbilstoši ES standartiem, tāpēc produktam eksportam nav robežu. Taču NVS tirgus ir ļoti plašs un daudzveidīgs, ar labām iespējām nopelnīt, ja produkts ir kvalitatīvs,» domā Podnieks.

Pēc Podnieka sacītā, ir ieguldīts ļoti liels darbs, lai pērn iekļūtu Ukrainas, Krievijas un citos NVS tirgos. «Tā kā šīs valstis vēlas aizsargāt savus ražotājus, tad kvalitātes prasības tur ir ļoti stingras, tika veiktas neskaitāmas pārbaudes un aizpildīti kaudzēm dokumentu. Pašlaik jūtamies ļoti pārbaudīti,» piebilda Podnieks.

Uzņēmuma apgrozījums 2014.gadā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir palielinājies par 6,5% līdz 16,138 miljoniem eiro, bet kopš 2010.gada tas pieaudzis divas reizes. Savukārt peļņa pēc nodokļiem pērn bija 1,787 miljoni eiro jeb par 65% lielāka nekā gadu iepriekš.

Tukuma straume ir viens no lielākajiem un vecākajiem dzīvnieku barības ražotājiem Baltijā, kas pašlaik nodarbina 65 cilvēkus. Pēdējos sešos gados uzņēmums nodokļos samaksājis 4.4 miljonus eiro, pērn – 715 tūkstošus eiro.


DOGO TAGS

twitter